
Welkom bij het programma voor projectweek 1 van het academiejaar 2021-2022, samengesteld voor de vakgroep Jazz, Pop en Muziekproductie. Hieronder zie je een schematisch overzicht, daaronder een overzicht per dag, waar je je kan inschrijven per activiteit. Dat doe je zo snel mogelijk want de plaatsen zijn vaak beperkt. Kleur buiten de lijntjes en pik ook zo veel mogelijk activiteiten mee die buiten jouw vakgebied liggen, tenzij uitdrukkelijk vermeld wordt dat dat niet kan.
Als je je inschrijft, krijg je een bevestigingsmail, zet de activiteit meteen in je agenda. Kan je er toch niet geraken? Stuur een e-mail naar ilja.vanbraeckel@hogent.be, dan komt jouw plaats terug vrij voor een andere student. Bij elke activiteit, hebben we een aanwezigheidslijst die je moet aftekenen. Zo geven we zo veel mogelijk studenten de kans om het onderste uit de kan te halen tijdens de projectweek.
Bekijk het programma per dag hieronder, of klik hier voor het Excel-overzicht.
Maandag t.e.m. woensdag, 10u tot 17u30
Alle studenten Kask/conservatorium
Info en inschrijven →
10u30 tot 12u – Opnamestudio Bijloke
Alle studenten
Info en inschrijven →
10u30 tot 12u plenair, 13u tot 14u blazers
Club Telex
Alle studenten & blazers
Info en inschrijven →
Masterlass Songwriting – Tom Van Laere
13u tot 16u – Club Telex
Alle studenten
Info en inschrijven →
16u30 tot 19u30 – Opnamestudio Bijloke
Alle studenten
Info en inschrijven →
Rondleiding Galaxy Studios
9u tot 17u30 – uitstap
Muziekproductie
Info en inschrijven →
10u tot 13u – Bijloke Studios
Drumstudenten
Info en inschrijven →
13u tot 14u – Theorielokaal Paddenhoek
Alle studenten
Info en inschrijven →
9u30 tot 12u30 – Bijloke studio’s 1,2 en 3
Studenten muziekproductie
Info en inschrijven →
13u tot 15u30
Club Telex
Studenten drum in de jazz- en poprichtingen
Info en inschrijven →
Workshop Sampling – Brecht Plasschaert
13u30 tot 16u30 – Studio 4, Bijloke
Alle studenten
Info en inschrijven →
14u tot 17u – Theorielokaal Paddenhoek 12
Alle zangstudenten
Info en inschrijven →
Paddenhoek 12, 9000 Gent
MAANDAG 8 NOVEMBER
Start driedaagse workshop rond Jaki Liebezeit - Simon Halsberghe
Maandag tot woensdag – 10u tot 17u30

In deze workshop wordt uitgegaan van de methodes van de Duitse slagwerker Jaki Liebezeit, die bedacht een eenvoudig systeem om drumpatronen te componeren dat bij baseerde op het lichaam van de drummer zelf. Simon Halsberghe ontwikkelde op basis van het systeem van Liebezeit een Max patch die het mogelijk maakt om het in real time toe te passen op alles wat aanstuurbaar is met de computer: elektronische ritmes en muziek uiteraard, maar ook andere dingen .In de workshop wordt achtergrond gegeven over Jaki Liebezeit en zijn systeem. Er worden ook voorbeelden van zijn muziek in groep beluisterd waar het systeem te horen is. Er wordt uitgelegd hoe dit als inspiratie werkte voor onderzoek van Simon Halsberghe. De patch en de benodigde Max kennis worden uitgelegd en samen met Simon wordt zijn software bekeken. Studenten kunnen hier vervolgens zelf mee aan de slag en eigen toepassingen uitproberen.
Locatie: Atelier mediakunst
Doelpubliek: Studenten Muziekproductie, Pop en Jazz
Registreer je voor de driedaagse workshop door contact op te nemen met Hendrik Leper via hendrik.leper@hogent.be .
Masterclass mastering - Frederik Dejongh
Maandag 8 november – 10u30 tot 12u

Frederik Dejongh van Jerboa Mastering komt langs om de in & outs van mastering te bespreken. Wat maakt een goede master? Hoe lever je je mixen aan? Stel al je vragen over mastering tijdens deze Q&A sessie met Jerboa. Meer info over Jerboa: https://jerboamastering.com
Locatie: Opnamestudio Bijloke
Doelpubliek: Muziekproductie, Jazz- en Popstudenten
Registreer je hier voor de masterclass mastering
Muzikung fu-masterclass - Carlo Nardozza
Maandag 8 november – 10u30 tot 12u plenaire – 13u tot 14u blazers

Sport en beweging in het algemeen geven de beste bijdrage aan het stabiliseren van je mentale welzijn! Door middel van Kung Fu te leren en vooral te begrijpen, vond Carlo stabiliteit in zijn leven.
Carlo is leerling van Sifu Wai-Lam Yip en Grootmeester Wong Si Gong. Tevens is Carlo Taai Si Hing onder leiding van Sifu Wai Lam Yip en Kau Lin Verbeemen en heeft hij een eigen school in Bilzen (zusterschool van Hasselt). Een school waar respectvolle omgang met elkaar hoog in het vaandel staat. Muziek en kung fu zijn hetzelfde in die zin dat herhaling en repetitie je beter maakt.
Kung fu maakte Carlo vooral mentaal en fysiek sterker en dat deelt hij graag met ons in een korte introductie waarin jullie vooral zelf gaan bewegen maar vooral stilstaan. Na de middag is er een gedeelte voor blazers, met oefeningen op arpeggios en snel beter begrijpen van schema’s.
Doelpubliek: Muziekproductie, Jazz- of Popstudenten. Breng je sportgerief mee.
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de kung fu masterclass
Masterclass songwriting - Tom Van Laere
Maandag 8 november – 13u tot 16u

Tom Van Laere, beter bekend als Admiral Freebee, vertelt hoe hij zijn songs schrijft. Heb jij vragen of onderwerpen die jou in het bijzonder boeien? Laat ze ons weten, zodat we ze op voorhand kunnen doorspelen, en Tom ze zeker kan beantwoorden.
Doelpubliek: Studenten muziekproductie-, Jazz, en Pop
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de masterclass songwriting
Ear training for mixers - Diederik De Saedeleer
Maandag 8 november – 16u30 tot 19u30

Tijdens deze intensieve ear training leer je op gehoor compressie en EQ settings te benoemen en te achterhalen. Leer om de klank in je hoofd te vertalen naar de speakers. Breng zeker pen en papier mee om nota’s te maken. Meer info over Diederik: www.diederikdesaedeleer.be.
Doelpubliek: Alle studenten muziekproductie
Locatie: Opnamestudio Bijloke
Registreer je hier voor eartraining for mixers
Masterclass Monique Harcum Singer/Songwriter/Performer
Maandag 8 november – 16u30-19u30

Monique Harcum neemt ons mee door haar succesvolle cariere en vertelt over de uitdagingen en kansen die de muziekwereld biedt.
Zangstudenten mogen een nummer voorbereiden, om feedback op te krijgen van Mo.
Monique Harcum started out her artistic career in the States as a dancer. She was featured in Spike Lee’s film, Malcolm X after touring with the European adaptation of two Broadway musicals, Little Shop of Horrors and Hair. As a backing vocalist, she has toured with Zap Mama, Les Nubians and Grammy Award winning R&B artist Jill Scott and can be heard on the live album Experience Jill Scott+360.
Mo, now divides her time between Mo&Grazz and singing backings for such artists as Natalia, Stan Van Samang, Soul Sister, Kate Ryan and many more as well as backing for the tv show The Voice van Vlaanderen.
Doelpubliek: Studenten muziekproductie, Jazz, en Pop
Locatie: Club Telex
Registreer je hier voor de masterclass met Monique Harcum
DINSDAG 9 NOVEMBER
Rondleiding galaxy studios + workshops
Dinsdag 9 november – vertrek 9u stipt, terug in Gent om 17u30

We bezoeken Galaxy Studio’s in Mol, één van de grootste opnamestudio’s in Europa. Sinds 2005 ligt de focus van de studio op het opnemen van filmmuziek, postproductie en de ontwikkeling van het immersive audio surround formaat “Auro3D”. Inhouse engineer Patrick Lemmens leidt ons rond door Galaxy Studios en geeft een workshop over opname en surroundmix van filmmuziek. Wilfried van Baelen, studio-eigenaar en grondlegger van het immersive audioformaat “Auro3D” geeft een presentatie over Auro 3D. Surround sound zoals je nog nooit eerder gehoord hebt!
Info over de studio vind je door hier te klikken.
Doelpubliek: Studenten muziekproductie. Vergeet je lunchpakket niet mee te nemen.
Locatie: Vertrek aan De Bijloke studio’s op de Bijlokekaai, om 9u stipt.
Registreer je hier voor de rondleiding in de Galaxy studios
Workshop drumtuning voor popdrummers - David Demeyere
Dinsdag 9 november – 10u tot 13u

David houdt van opnemen in de studio. Producers en sound engineers als Jeroen Swinnen, Werner Pensaert en Michel ‘Shelle’ Dierickx schakelen hem graag in als studiodrummer of om een drum-sound te maken voor de band / artiest waar ze mee gaan opnemen. Telkens à la tête du client. Tijdens deze workshop leer je hoe je uit één drumkit verschillende drumsounds kunt halen. “We vertrekken van een wit blad en bouwen de drumsound samen op. We gaan twee uiteenliggende sounds creëren met een knipoog naar Fleetwood Mac en Nirvana op één drumkit met zoveel mogelijk dezelfde vellen. Het proces op zich zal inzichten in drum-sounds bieden. Aan de hand van een basic multitrack opname gaan we nog een aantal extra inspirerende inzichten verwerven.
Doelpubliek: Drumstudenten richting Pop en Jazz
Locatie: Bijloke Studio
Registreer je hier voor de workshop drumtuning
Instant composition - Yannick Peeters
Maandag 9 november – 10u tot 13u

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem
REGISTREER JE HIER VOOR DE WORKSHOP DRUMTUNING
Infosessie: buitenlandse uitwisselingen - Els Moens
Dinsdag 9 november – 13u tot 14u

Heb je ook zin om in het buitenland te studeren of een stage te doen? Twijfel je nog? Begin er nu al aan en kom zeker naar onze infosessie! We leggen je graag uit wat de mogelijkheden zijn en begeleiden je in de te volgen procedure. Elk jaar weer zijn er in KASK & Conservatorium heel wat studenten die beslissen om enkele maanden in het buitenland te studeren. Elk academiejaar zijn er een 100-tal studenten in de School of Arts, die delen van hun programma (studie of stage) volgen in Frankrijk, Duitsland, Denemarken, Nederland, Engeland, Japan, enz. of een periode naar het buitenland trekken in het kader van hun Masterproef. De School of Arts heeft met tientallen buitenlandse onderwijsinstellingen een uitwisselingsakkoord. Studie of stage in het buitenland betekent voor heel wat studenten een extra dimensie in hun studieparcours. Ook voor het academiejaar 2022-2023 kunnen zowel bachelorstudenten als masterstudenten kandideren voor een buitenlands programma. Tijdens de infosessie doen we je uit de doeken wat het betekent om in het buitenland te studeren of een stage te volgen, hoe je je moet voorbereiden en wat de beursmogelijkheden zijn.
Doelgroep: Studenten Muziekproductie, Jazz, Pop
Locatie: Theorielokaal, Paddenhoek 12
Registreer je hier voor de infosessie buitenlandse uitwisselingen
Masterclass songwriting - Milo Meskens
Dinsdag 9 november – 14u tot 17u

In deze Q&A-style workshop laat Milo Meskens jullie toe in zijn wereld van gitaar en songwriting. Verwacht je aan een hoop tips, een paar geweldige songs en een fantastische muzikant die ons zijn verhaal wil vertellen.
Doelgroep: Studenten Muziekproductie, Jazz, en Pop
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de masterclass songwriting
Jazzzangworkshop - Barbara Wiernik
Dinsdag 9 november – 15u tot 18u

Explore new tools to broaden your music vocabulary for vocal improvisation, while developing your rhythmic, melodic and harmonic skills in a joyful way!
This workshop is dedicated to all singers who wish to improve their vocal improvisation skills and find new ways to express their authentic musical voices. The exercises proposed will be experienced with playfulness, using intuition as a guide.
One of the main goals of the workshop is to explore new musical paths, as opposed to our usual ones, which very often become automatic and therefore less free. Most of the exercises will be applied to circle singing and also to improvisation games invented.
We will work on:
– incorporating more rhythmic, melodic and harmonic diversity in your singing
– finding new ways to develop a musical motif while soloing – increasing precision while improvising and giving parts on a circle song
Doelgroep: Zangstudenten Pop en Jazz
Locatie: Theorielokaal, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de jazzzangworkshop
Workshop vocal popimpro - Tomas Casella Dendooven
Dinsdag 9 november – 18u-19u

Heb je als zanger(es) het gevoel dat je tijdens Jams moeilijk je plek vindt, niet weet wat te doen en ontmoedigd bent om het podium nog te betreden en je kans te wagen? In deze workshop geeft Tomas Casella Dendooven (Ma1 Popzang) samen met een begeleidingsband enkele tips & tricks om je volle capaciteit als vocalist te kunnen gebruiken wanneer het aankomt op jammen. Deze workshop is niet enkel voor zang studenten maar voor eender wie geïnteresseerd is! Let’s groove baby 😉
Doelgroep: Studenten Muziekproductie, Jazz, Pop
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12
Registreer je hier voor de workshop popimpro vocals
Pannenkoeken met Jam
Dinsdag 9 november – 19u-23u

Naar inmiddels goede gewoonte, trekken we op dinsdagavond weer naar ons favoriete oord van verderf. Dit keer lappen we er pannenkoeken bovenop, nomnom! Vanaf 19u kan iedereen een pannenkoek komen mee-eten in Club Telex, tegen 20u knallen we er tegenaan en starten we de jam. Iedereen is uiteraard welkom op de jam, maar schrijf je in om gratis pannenkoeken te reserveren. De plaats- euh, pannenkoeken zijn dus beperkt.
Doelgroep: Studenten Muziekproductie, Jazz, Pop
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor pannenkoeken met jam
WOENSDAG 10 NOVEMBER
Infosessie gehoorbescherming - BEO
Woensdag 10 november – 9u30-10u30

Beo is in de eerste plaats vaste monitor technieker bij Arno, Arsenal, Jasper Steverlinck, De Kreuners. Dat was in 2021. Daarvoor staan ook nog Gorki, Arid, Delv!s, Channel Zero, Das Pop, Laïs, Clement Peeters’ CPeX, enz… ook nog op het lijstje. Sinds de opkomst van de in-ears werd Beo ook verdeler van de Variphone in-ears, en kwam zo in contact met de oordoppen voor muzikanten. Van het een kwam het ander en nu wordt Beo regelmatig gevraagd om een workshop rond gehoorschade te geven, als tinnitus- en gehoorschadepatiënt, vanuit een realistische en praktische benadering van een probleem dat dikwijls snel wordt weg gezet als: luid is slecht. Er is meer dan dat…
Doelgroep: Studenten Muziekproductie, Jazz, Pop en Klassiek
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de infosessie over gehoorbescherming
Werken rond een beeldpartituur - Bram Jespers en Wigbert Van Lierde
Woensdag 10 november – 9u30-12u30

Een eerste ontmoeting Mode en Productie. Modestudenten maken een beeldpartituur rond een idee, concept. Hoe verklank en interpreteer je dit in muziek? Welke emoties wekken tonen, geluiden, stemmen op? Modedocent Bram Jespers geeft inzicht hoe creativiteit binnen mode werkt, hoe een concept op een andere manier kan benaderd worden.
Doelgroep: Studenten Muziekproductie
Locatie: Bijlokestudios 1,2,3
Registreer je hier voor de infosessie over gehoorbescherming
Drumworkshop - Bruno Meeus
Woensdag 10 november – 13u-15u30

Doelgroep: Studenten drum in de jazz- en poprichtingen
Locatie: Club Telex, Paddenhoek 12, 9000 Gent
Registreer je hier voor de drumworkshop
Workshop sampling - Brecht Plasschaert
Woensdag 10 november – 13u30-16u30

Brecht is toetsenist bij Marble Sounds, Yuko en bij zijn eigen project Yurt. Vaak vertrekt hij van samples om klanken of arrangementen te maken. In deze workshop legt hij uit hoe hij dat deed, doet en waarschijnlijk zal blijven doen, en hoe je zelf inspiratie, nummers of grooves of klanken kan halen uit samples of muziek die al bestaat, of hoe je die in je eigen muziek en nummers kan verwerken. Breng gerust een demo mee waar je wel een sample in zou zien passen, zodat we daar iets mee kunnen doen.
Doelgroep: Open voor alle studenten maar Ableton ervaring + eigen laptop met Ableton is vereist.
Locatie: Studio 4, Bijloke
Registreer je hier voor de workshop sampling
Workshop performance en bindteksten - Ingrid Mank
Woensdag 10 november – 14u-17u

Er komt meer kijken bij het overbrengen van een song dan alleen ‘mooi of goed zingen’. Hoe behandel je de tekst? Hoe sta je erbij? Betrek je je publiek? Wat zeg je tussendoor? Wat straal je uit? In deze workshop ga ik met jullie dieper in op performance en bindteksten. Op een zo persoonlijk mogelijke manier wil ik je te laten voelen hoe je meer uit je optreden kunt halen, meer kunt uitstralen wat je wilt, meer zelfvertrouwen kunt krijgen.
Doelgroep: Zangstudenten Jazz en Pop
Locatie: Theorielokaal, Paddenhoek 12
Opgelet: deze workshop is geannuleerd en verhuist naar projectweek twee.
Deze workshop is geannuleerd en verhuist naar projectweek twee.
